Co oferujemy

Doradztwo księgowe

Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że wielu przedsiębiorców nie chce nawiązywać stałej współpracy z biurem rachunkowym, ponieważ wystarcza im doraźna pomoc rozwiązująca pojawiające się nagle problemy dotyczące prowadzonej księgowości. Z tego powodu oferujemy naszym Klientom możliwość skorzystania z doradztwa księgowego. Nasi eksperci poradzą sobie z każdym problemem – kompleksowe wsparcie księgowe oraz podatkowe.

Podatkowa księga przychodów i rozchodów

Prowadzimy księgę przychodów i rozchodów koncentrując się na systematyczności i rzetelności w oparciu o obowiązujące normy prawne i dyrektywy. W pierwszej kolejności opracowujemy odpowiednią podstawę opodatkowania dla danego przedsiębiorstwa. Udzielamy technicznego i strategicznego wsparcia budując przedsiębiorcy silne fundamenty dla dalszego rozwoju firmy. Świadczymy usługi dla podmiotów gospodarczych, niezależnie od profilu ich działalności.

Księgi rachunkowe

Prowadzenie ksiąg rachunkowych jest wymagającym zadaniem, któremu sprostać muszą przedsiębiorcy. Jego wykonywanie musi opierać się na znajomości obowiązujących standardów i przepisów prawnych, musi ono także bazować na indywidualnych potrzebach oraz być dostosowane do profilu prowadzonej działalności. Nasze wsparcie stworzy możliwość prawidłowego wykonania wszystkich czynności eliminując ryzyko popełniania błędów.

Ryczałt od przychodów ewidencjonowanych

Wybierając optymalne sposoby rozliczenia się z tytułu należnego podatku dochodowego przedsiębiorcy zyskują możliwość optymalizacji podatkowej. Jedną z kluczowych propozycji jest wsparcie podczas wdrażania ryczałtu ewidencjonowanego dostępnego dla wąskiej grupy przedsiębiorstw. Proponujemy wsparcie w ustaleniu wartości rozliczenia podatkowego, kładąc szczególny nacisk na rozwiązania umożliwiające optymalizację działalności gospodarczej.

Kadry i płace oraz ZUS

Mamy świadomość tego jak liczne grono Naszych Klientów obawia się wysokich kosztów związanych z prowadzeniem księgowości firmy. Natłok zadań z zakresu działu kadr i płac oraz obowiązek prowadzenia rozliczeń z ZUS może przytłaczać każdego z przedsiębiorców. Oferujemy wsparcie w każdym z tych segmentów, nie obciążając jednocześnie nadmiernie budżetu firmy

Doradztwo gospodarcze

Przedsiębiorca powinien być przygotowany na zmiany oraz przewidywać zdarzenia niekorzystne dla równomiernego i dynamicznego rozwoju firmy. Wzmocnienie pozycji przedsiębiorstwa na rynku możliwie jest dzięki zastosowaniu optymalnych rozwiązań, opracowanych na podstawie szczegółowych analiz rynku.

Składanie wniosków do BDO

Oferujemy pomoc w zakresie sporządzania i złożenia elektronicznego wniosku do BDO. W imieniu właściciela firmy wypełnimy i prześlemy wszystkie obowiązkowe formularze. Pomożemy również założyć wymagany podpis elektroniczny, niezbędny do złożenia wniosku.

Przygotowanie i złożenie pliku JPK_V7

W ramach świadczonych przez nas usług księgowych oferujemy pomoc w przygotowaniu oraz złożeniu nowego pliku JPK_V7.

Warto więc skorzystać z kompleksowego doradztwa gospodarczego świadczonego przez pracowników Biura OPTIMA.

  • Chcesz wiedzieć więcej?

    Serdecznie zapraszamy do kontaktu. Chętnie odpowiemy na wszystkie Twoje pytania.