Wielu przedsiębiorców wybiera księgowość uproszczoną, ponieważ obawiają się prowadzenia księgowości w formie pełnej. Jakie zalety ma prostsza forma księgowości? Księgowość uproszczona związana jest z niskimi kosztami prowadzenia oraz mało skomplikowanymi zasadami. Ten rodzaj księgowości umożliwia kontrolę bieżących zdarzeń gospodarczych. Może być prowadzona w firmie Klienta oraz w sposób zdalny przez biuro rachunkowe.

Księgowość uproszczona przeznaczona jest dla osób fizycznych, spółek cywilnych osób fizycznych, spółek jawnych osób fizycznych oraz spółek partnerskich, których przychody netto ze sprzedaży towarów, produktów itp. nie przekroczyły poziomu 2 000 000 euro po przeliczeniu na walutę polską. Jeżeli limit przychodów zostanie przekroczony to przedsiębiorca ma obowiązek przejścia na księgowość pełną.

Księgowość pełna dostępna jest tylko dla wybranych jednostek, więc nie każdy może z niej skorzystać. Wadą tej formy jest to, że nie daje możliwości szczegółowych analiz ekonomicznych firmy. Samodzielne prowadzenie księgowości zobowiązuje do posiadania wiedzy na temat obowiązujących przepisów.

Nasze biuro rachunkowe oferuje prowadzenie księgowości pełnej oraz uproszczonej. Jaki jest cennik uproszczona księgowość w naszym biurze? Wysokość ceny uzależniona jest od ilości dokumentów generowanych w przedsiębiorstwie w ciągu miesiąca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *