KPiR, czyli Podatkowa Księga Przychodów i Rozchodów stanowi ewidencję przychodów oraz kosztów. Ten sposób prowadzenia ewidencji księgowej ma na celu obliczenie wysokości podatku.

Prowadzenie KPiR skierowane jest do osób rozliczających się na zasadach ogólnych lub korzystających z podatku liniowego.

KPiR dotyczy osób fizycznych prowadzących własną działalność gospodarczą, ale także do jej prowadzenia zobowiązane są spółki cywilne, jawne i partnerskie, których właściciele to osoby fizyczne. Przychody netto tych spółek nie mogą przekraczać 2 000 000 euro w przeliczeniu na złotówki według średniego kursu NBP z dnia 1 października roku poprzedniego.

Wielu przedsiębiorców decyduje się na samodzielne prowadzenie ewidencji księgowej w formie KPiR z powodu niskiego stopnia trudności. Warto jednak zaznaczyć, że powierzenie obsługi księgowej specjalistom biura rachunkowego pozwoli skoncentrować uwagę na prowadzonej działalności.

Cennik usług księgowych kpir – czy jest wysoki? Decydując się na współpracę z naszym biurem rachunkowym otrzymują Państwo kompleksową pomoc w zakresie księgowości. Gwarantujemy korzystny sposób rozliczania, uzależniony od ilości dokumentów księgowych.

Zainteresowanych współpracą z naszym biurem rachunkowym zapraszamy do kontaktu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *