Outsourcing to najbardziej popularna forma prowadzenia księgowości, wybierana przez przedsiębiorstwa z całej Polski. Nic w tym dziwnego, zlecenie opieki nad własną dokumentacją, a także finansami profesjonalnym jednostkom niesie ze sobą szereg korzyści. Pozwala zaoszczędzić czas, daje gwarancję poprawności, a także bezpieczeństwa w razie kontroli ze strony urzędów państwowych.

Na krakowskim rynku nie brakuje tego typu instytucji. Olbrzymie zagęszczenie biur rachunkowych sprawiło, że często trudno rozróżnić rzetelne instytucje od tych, których kompetencje wymagają wiele do życzenia. Należy mieć na uwadze, że o ile profesjonalne podmioty mogą znacząco usprawnić funkcjonowanie naszej firmy, tak ich niedokształcone odpowiedniki mogą przysporzyć naszemu przedsięwzięciu olbrzymie problemy.

Pamiętajmy ze wszelkiego rodzaju uchybienia, błędy, czy nawet zaniedbania mogą być traktowane jako oszustwo podatkowe i doprowadzić do poważnych konsekwencji prawnych.
Wobec tego decydując się na zlecenie opieki na własnym przedsiębiorstwem osobom z zewnątrz, koniecznie należy przebadać ich uprawnienia, to znaczy sprawdzić niezbędne certyfikaty i licencje.

Ponadto bardzo ważnym elementem jest również obowiązkowa polisa ubezpieczeniowa, która umożliwia nam uzyskanie odszkodowania w razie nieprawidłowości ze strony.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *