Przedsiębiorcy muszą dostosować się do nowych obowiązków wynikających z wprowadzenia zmian związanych ze skuteczniejszą kontrolą podatkową. Jednym z nich jest sporządzanie JPK. Co to jest Jednolity Plik Kontrolny?

JPK to obowiązek przedsiębiorców, który polega na sporządzaniu oraz wysyłaniu organom kontroli podatkowej danych podatkowych w formie elektronicznej. Przedsiębiorcy obawiają się JPK, ale związany jest on z ułatwieniami w postaci możliwości przeprowadzenia audytu podatkowego. To pozwala bezpiecznie zarządzać firmą, ponieważ wykrywa wszystkie błędy w ewidencji księgowej.
Jeżeli wynik z audytu będzie pozytywny to ingerencja organów podatkowych w firmę będzie zerowa. Kontrola podatkowa nie będzie przeprowadzana w firmie, co znacznie zachęca przedsiębiorców do korzystania z JPK.

W jaki sposób sporządzić Jednolity Plik Kontrolny? Czy warto obawiać się nowego obowiązku? Jak zgodnie z prawem wypełnić obowiązek związany z JPK? Najlepiej skorzystać z usług księgowych naszego biura rachunkowego – w cenie sporządzenie oraz wysłanie JPK do właściwych organów podatkowych. Biuro rachunkowe świadczące profesjonalne usługi księgowe dla przedsiębiorców z całej Polski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *