Przedsiębiorcy, którzy w ramach charakteru swojej działalności muszą poprowadzić księgowość pełną zobowiązani są do zatrudnienia księgowego bądź biura rachunkowego. Usługi biur rachunkowych są o wiele tańsze niż etatowe zatrudnienie księgowego stąd też to właśnie do tych instytucji zazwyczaj zgłaszają się przedsiębiorcy. Jak jednak rozpoznać dobre biuro rachunkowe?

Po pierwsze, należy sprawdzić czy jednostka ta oby na pewno dysponuje polisą ubezpieczeniową od odpowiedzialności cywilnoprawnej, która stanowi zabezpieczenie na wypadek ewentualnych błędów i ich konsekwencji. Innym bardzo ważnym aspektem jest certyfikacja. Co prawda biuro rachunkowe może działać bez certyfikatu, jednak tytuł ten jest poświadczeniem jakości usług przez nie świadczonych.

Należy przeanalizować też cennik biura rachunkowego. Nie warto kusić się na skrajnie niewielkie ceny, gdyż może to świadczyć o bardzo niskiej jakości usług danej jednostki. Nie warto też przepłacać, z tego względu należy porównać cenniki kilku biur.

Ważnym aspektem jest również zakres usług oferowanych przez biuro. Należy sprawdzić, czy w ofercie oby na pewno odnajdziemy interesujące nas usługi. Lepiej nie decydować się na biura, świadczące tylko ściśle określone usługi, a takie które podejdzie w sposób indywidualny do naszej firmy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *