Przedsiębiorca otwierając działalność gospodarczą, zobowiązany jest dokonać wyboru odnośnie sposobu prowadzenia księgowości spośród trzech wariantów, to jest jej indywidualnego prowadzenia, zlecenia opieki nad nią samodzielnym księgowym bądź profesjonalnym biurom rachunkowym.
Oczywiście outsourcing posiada o wiele więcej zalet. Po pierwsze jest gwarancją poprawności, ale także pozwala zaoszczędzić olbrzymią ilość czasu, który musielibyśmy poświęcić na wykonywanie skomplikowanych rozliczeń.

Dodatkowo zapewnia także bezpieczeństwo w razie jakichkolwiek kontroli ze strony Urzędu Skarbowego.
Niestety prowadzenie księgowości przez osoby trzecie jest usługą kosztowną i niejednokrotnie przekraczającą możliwości finansowe przedsiębiorców.
Na szczęście małe firmy nie zostały pozostawione same sobie. Idealnym rozwiązaniem dla tych jednostek są doradcy księgowi.
Zakres ich obowiązków jest bardzo podobnym jak biur rachunkowych, jednak wykonują je jednorazowo, co pozwala w znacznym stopniu ograniczyć nasze wydatki.

Głównym celem doradców jest niesienie pomocy małym i średnim przedsiębiorstwom w prowadzeniu rozliczeń z urzędem skarbowym, ZUS-em, a także zapewnienie im całkowitego bezpieczeństwa podatkowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *