Spółka akcyjna to prawna forma prowadzenia działalności gospodarczej przeznaczona głównie dla dużych firm, głównie ze względu na konieczność wniesienia kapitału zakładowego w wysokości nie mniejszej niż 100 tysięcy złotych. Podmiot ten wiąże się jednak z szeregiem zalet, które znacznie uproszczą kierowanie firmą. Przede wszystkim dysponuje osobowością prawną, a jego akcjonariusze są w pełni wyłączeni z odpowiedzialności za zobowiązania zaciągane przez spółkę.

Wiele osób pyta nas o to ile kosztuje prowadzenie księgowości dla spółki akcyjnej. Przede wszystkim należy zdać sobie sprawę z tego, że ustawodawca zobligował nas do prowadzenia księgowości pełnej, przez co rozumie się prowadzenie ksiąg rachunkowych. Do tego z kolei uprawnione są wyłącznie księgowi oraz biura rachunkowego. Koszty prowadzenia księgowości w znacznej mierze zależą zatem od jednostki, której to zadanie zlecimy.

Nasza firma oferuje profesjonalny outsourcing księgowy w atrakcyjnej cenie. Zapewniamy specjalistyczną opiekę nad firmowymi dokumentami, działem kadr i płac, rozliczeniami podatkowymi, a także reprezentację przed organami skarbowymi. Zachęcamy do kontaktu z naszymi przedstawicielami w celu poznania szczegółów!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *