• 17 STY 18
  • 0

  Jednolity Plik Kontrolny dla mikroprzedsiębiorców

  Od nowego roku nawet mikro-przedsiębiorcy muszą przygotować się na zmiany dotyczące zasad kontroli podatkowej. Celem zmian jest usprawnienie procesu weryfikacji danych podatkowych o podmiotach funkcjonujących na rynku.

  Główną zmianą o której mowa jest Jednolity Plik Kontrolny dla mikroprzedsiębiorców.

  Kogo nazywamy mikro-przedsiębiorcą? Mikro-przedsiębiorca to osoba, która w co najmniej jednym z dwóch ostatnich lat obrotowych zatrudniała mniej niż 10 pracowników oraz osiągnęła roczny obrót netto ze sprzedaży towarów, wyrobów i usług oraz operacji finansowych nieprzekraczający równowartości w złotych 2 milionów euro.

  JPK ma ułatwiać organom podatkowym weryfikację danych podatkowych oraz szybsze przeprowadzanie kontroli podatkowych.

  Korzystna sytuacja jest również dla właścicieli firm, którzy będą mieli możliwość przeprowadzana audytu wewnętrznego w firmie. Jeżeli jego wynik będzie pozytywny to oznacza, że ingerencja w firmę organów podatkowych będzie znikoma.

  Nasze biuro rachunkowe oferuje sporządzanie oraz wysyłanie JPK do właściwym organów kontroli podatkowej. Zapraszamy do współpracy z naszymi ekspertami. Specjalizujemy się w prowadzeniu księgowości zarówno pełnej, jak i uproszczonej. Dodatkowo świadczymy usługi z zakresu doradztwa księgowego, podatkowego i prawnego.

  Zostaw odpowiedź →

Leave a reply

Cancel reply