Od nowego roku nawet mikro-przedsiębiorcy muszą przygotować się na zmiany dotyczące zasad kontroli podatkowej. Celem zmian jest usprawnienie procesu weryfikacji danych podatkowych o podmiotach funkcjonujących na rynku.

Główną zmianą o której mowa jest Jednolity Plik Kontrolny dla mikroprzedsiębiorców.

Kogo nazywamy mikro-przedsiębiorcą? Mikro-przedsiębiorca to osoba, która w co najmniej jednym z dwóch ostatnich lat obrotowych zatrudniała mniej niż 10 pracowników oraz osiągnęła roczny obrót netto ze sprzedaży towarów, wyrobów i usług oraz operacji finansowych nieprzekraczający równowartości w złotych 2 milionów euro.

JPK ma ułatwiać organom podatkowym weryfikację danych podatkowych oraz szybsze przeprowadzanie kontroli podatkowych.

Korzystna sytuacja jest również dla właścicieli firm, którzy będą mieli możliwość przeprowadzana audytu wewnętrznego w firmie. Jeżeli jego wynik będzie pozytywny to oznacza, że ingerencja w firmę organów podatkowych będzie znikoma.

Nasze biuro rachunkowe oferuje sporządzanie oraz wysyłanie JPK do właściwym organów kontroli podatkowej. Zapraszamy do współpracy z naszymi ekspertami. Specjalizujemy się w prowadzeniu księgowości zarówno pełnej, jak i uproszczonej. Dodatkowo świadczymy usługi z zakresu doradztwa księgowego, podatkowego i prawnego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *