Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością jest jedną z chętnie wybieranych form do prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce. Spółka może zostać założona przez jedną lub więcej osób nazywanych wspólnikami. Funkcjonowanie spółki z o.o. określone jest przepisami zawartymi w Kodeksie Spółek Handlowych.

Prowadzenie spółki z o.o. wiąże się z wieloma obowiązkami dla jej właścicieli. Przedsiębiorca prowadzący jednoosobową spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością posiada obowiązek odprowadzania składek na ubezpieczenia społeczne do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Możliwe jest uniknięcie tego obowiązku w przypadku wprowadzenia do spółki wspólnika. Rozwiązanie to pozwala na znaczne zredukowanie kosztów oraz jest całkowicie legalne.

Niejeden przedsiębiorca prowadzący jednoosobową spółkę decyduje się na wprowadzenie wspólnika, gdyż jest to korzystne rozwiązanie.

Nasze biuro rachunkowe zajmuje się prowadzeniem księgowości od wielu lat. Oferujemy kompleksowe usług księgowe oraz optymalizację podatkową i ZUS. Doradzamy w kwestii wyboru optymalnej formy opodatkowania oraz w ograniczeniu kosztów podczas prowadzenia działalności. Serdecznie zapraszamy do kontaktu z nami w celu uzyskania szczegółowej oferty!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *