Zagadnienia związane z Jednolitym Plikiem kontrolnym spędzają sen z powiek niejednemu przedsiębiorcy. Od 2020 roku JPK zaczął obowiązywać w nowej, zmienionej formie, jako JPK_VDEK.

JPK_VDEK to połączenie danych z deklaracji VAT i JPK_VAT w jednym pliku, dzięki czemu w raportowaniu tym zredukowana została liczba formalności i skrócony został czas składania rozliczeń. Plik ten występuje w dwóch wersjach, zależnych od okresu rozliczenia: JPK_V7M przeznaczony dla podatników rozliczających się w systemie miesięcznym oraz JPK_V7K dla przedsiębiorców rozliczających się kwartalnie.

JPK_VDEK sporządzany jest w wersji elektronicznej w formacie XML. Przed wysłaniem go do urzędu przedsiębiorca musi złożyć na nim podpis elektroniczny bądź ewentualnie potwierdzić go danymi autoryzacyjnymi.

Połączone dane zawierające dodatkowe oznaczenia mają na celu pomóc szefowi KAS w szybszych działaniach kontrolnych i analitycznych – zauważalnie zmniejszyła się ilość kontroli skarbowych w firmach.

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług w zakresie rozliczeń księgowych w ramach których nasi specjaliści sporządzają JPK_VDEK firmy Klienta i wysyłają do urzędu. W razie pytań lub niejasności księgowi służą poradą i są do Państwa dyspozycji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *