Zakładając działalność gospodarczą mogą Państwo prowadzić działania oraz operacje gospodarcze we współpracy z osobami fizycznymi, ale także i prawnymi.

Podmioty powiązane, podczas przeprowadzania między sobą transakcji ustalają określoną wartość pieniężną, która nazywana jest według prawa ceną transferową. Złożoność operacji gospodarczych i obligatoryjne stosowanie skomplikowanych rozliczeń pomiędzy podmiotami wspólnymi pod względem kapitałowym, osobowym lub rodzinnym spowodowała zainteresowanie ze strony organów podatkowych. Dużym ryzykiem w tej sytuacji jest fakt, że ceny transferowe mogą znacznie odbiegać od wartości rynkowej, jaka obowiązuje resztę przedsiębiorstw. W Internecie znaleźć można narzędzia takie, jak kalkulator cen transferowych, który pomaga na przykład określić zakres obowiązków dokumentacyjnych.

Nie zawsze jednak programy elektroniczne potrafią poprawnie obliczyć powierzone im zadanie księgowe – w celu uniknięcia błędu lepszym rozwiązaniem będzie współpraca z biurem rachunkowym, które posiada niezbędne doświadczenie oraz wiedzę, dzięki której nie ma mowy o błędach w rozliczeniach.

Zapraszamy do kontaktu, a przedstawimy pełną ofertę naszej firmy. Gwarantujemy kompleksową obsługę księgową, rachunkową oraz podatkową, a także doradztwo i konsultacje w każdej dziedzinie związanej z prawem i księgowością.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *