Wiele osób zakłada przedsiębiorstwo w nadziei na duży sukces, spełnienie zawodowe oraz szybkie zyski. W rzeczy samej, jeśli firma oparta na dobrym pomyśle jest solidnie prowadzona, prędzej czy później wynikną z tego zyski. Nic jednak nie przyjdzie natychmiast. Zanim to nastąpi czeka nas wiele wysiłku i poświęconego czasu. Pamiętać należy również, że aby nadeszły korzyści, konieczna jest duża inwestycja w powstanie i prowadzenie spółki z o.o.

Co wlicza się w koszty prowadzenia spółki z o.o.? Pierwszym wydatkiem jest uiszczenie opłaty za sporządzenie umowy w formie aktu notarialnego u notariusza. Następnie uwzględnić musimy koszty związane z rejestracją w Krajowym Rejestrze Sądowym, Głównym Urzędzie Statystycznym oraz w Urzędzie Skarbowym.

Sporym wydatkiem w przypadku spółki z o.o. jest prowadzenie księgowości. W tego typie spółkach obowiązuje pełna księgowość i prowadzenie Ksiąg Rachunkowych. Jest to bardzo kosztowna kwestia, jednak jest szansa na księgowość uproszczoną. Wystarczy, że spółka osobowa nie generuje wyższych przychodów niż 1 200 000 EURO i mieści się w kryterium przeznaczonym dla małego podatnika.

Jeśli zależy Państwu, by ograniczyć koszty prowadzenia spółki z o.o., to zapraszamy do skorzystania z pomocy naszego biura!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *