Przedsiębiorca prowadzący sprzedaż internetową we własnym sklepie lub przez Internet zobowiązany jest prowadzić dokumentację księgową i rozliczać się z urzędami w taki sam sposób jak reszta właścicieli firm.

Małe przedsiębiorstwa z reguły prowadzą księgowość uproszczoną, która jest o wiele mniej skomplikowana i kosztowna niż pełna.

Prowadzona księgowość dla sklepu Kraków polega na wystawianiu faktur i rachunków, księgowaniu dokumentów, prowadzeniu ewidencji oraz deklaracji do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Właściciele firm mogą rozliczać się z Urzędem Skarbowym za pomocą ryczałtu ewidencjonowanego, czyli uproszczonej formy opodatkowania, która służy do wyliczenia przychodu bez możliwości odliczenia kosztów lub księgi przychodów i rozchodów rozliczających przychody i koszty, a następnie obliczając podatek do zapłaty na zasadach ogólnych o stawce 18% i 32% lub liniowo w wysokości 19%.

Do wyboru przedsiębiorcy należy sposób, w jaki będzie ewidencjonował finanse swojej firmy – samodzielnie czy przy pomocy profesjonalnego biura rachunkowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *