Istnieje wiele sposobów na prowadzenie księgowości, jedne wiążą się z dodatkowymi kosztami, inne są darmowe – jeśli tylko posiada się odpowiednią wiedzę oraz ma możliwość prowadzenia uproszczonej księgowości w swojej firmie.

Obsługa księgowa w korzystnej cenie

Tania księgowość

W przypadku obowiązku sporządzania ksiąg handlowych nie ma możliwości darmowej obsługi. Nawet jeśli przedsiębiorca zdecyduje się na samodzielną obsługę, będzie musiał dokonać zakupu programu do księgowania. Dodatkowo jako koszt będzie musiał wziąć pod uwagę setki godzin jakie spędzi ucząc się jego obsługi a następnie prowadzące ewidencję. Czy warto więc próbować oszczędzić?
Księgowość najtaniej – w jakim biurze rachunkowym? Czy warto decydować się na najtańsze usługi księgowe?
Warto tutaj zaznaczyć, że najtańsze na rynku usługi biur rachunkowych wcale nie oznaczają, że będą dla nas satysfakcjonujące. Oferta może być tania, ponieważ będzie obejmowała wyłącznie podstawowe obowiązki księgowe, można też spodziewać się ukrytych opłat dodatkowych. Z całą pewnością warto zastanowić się skąd tak niska cena, może spowodowane jest niską jakością usług? A może biuro jest nowe na rynku i próbuje w ten sposób zachęcić do współpracy nowych klientów? Być może korzystna cena spowodowana jest tym, że biuro zautomatyzowało wiele czynności księgowych lub wdrożyło wiele nowoczesnych rozwiązań, dzięki którym pracownicy biura oszczędzają czas.

Inny wpis, który może Państwa zainteresować: Przygotowanie sprawozdania finansowego 2022

Oferta prowadzenia księgowości

Nasze biuro rachunkowe oferuje kompleksową pomoc przedsiębiorcom, którzy nie chcą samodzielnie zajmować się sprawami księgowymi prowadzonego biznesu. Oferujemy korzystne ceny dzięki temu, że korzystamy z innowacyjnego programu księgowego. Powierzając nam obsługę firmy nie muszą przejmować się terminami wywiązywania się z obowiązków księgowych a także prowadzeniem ewidencji księgowych, podatkowych i kadrowo-płacowych.

Zainteresowanych współpracą zapraszamy do kontaktu.

Czy księgowość może być darmowa?

Tak, ale pod warunkiem, że prowadzi się ją samodzielnie i nie korzysta się z żadnych programów księgowych ułatwiających wyliczanie wartości zobowiązań i prowadzenie ewidencji.

Czy można prowadzić pełną księgowość bez programu?

Oczywiście, będzie to jednak niezwykle czasochłonne. Prowadzenie ewidencji bez korzystania z gotowych narzędzi zajmie przedsiębiorcy dziesiątki godzin miesięcznie i będzie wiązało się z ryzykiem wielu pomyłek, których system księgowy pozwala uniknąć.

Czy można zaufać taniemu biuru rachunkowemu?

Tak, warto jednak zbadać przyczynę niskiej ceny oferowanych usług. Może być ona spowodowana próbą pozyskania nowych klientów, chwilową promocją czy też ograniczeniem przez biuro kosztów wynajmu powierzchni czy drogiego programu. Powodów ofertowania bardzie niskiej ceny może być wiele.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *