Spółka komandytowo-akcyjna to bardzo specyficzna forma prowadzenia firmy. Podmiot ten jest hybrydą, co znaczy, że łączy w sobie cechy spółki osobowej, szczególnie spółki komandytowej oraz spółki akcyjnej, która jest spółka kapitałową.

Nasuwa się tutaj pytanie odnośnie sposobu prowadzenia księgowości dla tego typu spółki. Podmiot ten musi prowadzić księgowość pełną, opartą na księgach rachunkowych. Tym samym jego założyciele muszą liczyć się z koniecznością skorzystania z usług profesjonalnych biur rachunkowych bądź zatrudnienia księgowego na etat. Problematyka prowadzenia ksiąg rachunkowych sprawia, że przedsiębiorcy prawnie zobowiązani są do przekazania ich specjalistom.

Outsourcing księgowy świadczony przez biura rachunkowe to szczególnie korzystne rozwiązanie, ponieważ pozwala zapewnić finansom rzetelną obsługę w atrakcyjnej cenie. Korzystając z usług profesjonalnego biura zagwarantujemy swoim rozliczeniom poprawność, która z kolei zapewni nam bezpieczeństwo i dobre relacje z Urzędem Skarbowym.

Co ważne, dzięki outsourcingowi księgowemu całkowicie odciążymy się z obowiązków księgowych w związku z czym będziemy mogli skoncentrować się na tym co jest dla nas najważniejsze, a więc na zarabianiu pieniędzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *