Rachunkowość w firmach może być prowadzona w formie uproszczonej bądź pełnej. Wybór danej metody jest możliwy, w wielu formach działalności, w tym w spółkach handlowych. Jednak istnieje przepis, który stanowi, że spółki handlowe kapitałowe (spółka z o.o. i akcyjna) są zobowiązane do prowadzenia pełnej rachunkowości finansowej. Natomiast pozostałe spółki (osobowe) mogą w określonych sytuacjach korzystać z uproszczonych metod rachunkowości.

Spółka partnerska jest jedną z spółek osobowych, co oznacza, że może korzystać z uproszczonych form księgowości, pod warunkiem spełnienia określonych odrębnymi przepisami warunków. Tak możliwość jest bardzo korzystną sytuację, gdyż jak wiadomo prowadzenie uproszczonych metod rachunkowości jest tańsze. Tańsze usługi księgowe to przykład celów utworzenie spółki partnerskiej, która łączy w biznesie, osoby wykonujące wolne zawody. Prowadząc działalność nie tylko ułatwia się klientom korzystanie z oferty kilku specjalistów “pod jednym dachem”, lecz także obniża się koszty funkcjonowania działalności. Partnerzy płacą za daną usługę wspólnie, również korzystają z niej wspólnie. To pozwala wygospodarować większe zyski, gdyż koszty kilkakrotnie się zmniejszają.

Osobą prowadzącym spółkę partnerską na pewno przyda się nasza usługa, dotycząca prowadzenie księgowości, która dodatkowo obniży koszty prowadzenia działalności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *