Księgowość to jeden z najważniejszych działów w każdym przedsiębiorstwie. Obsługa księgowa działalności gospodarczej musi być prowadzona rzetelnie i terminowo tak, aby przedsiębiorca nie miał problemów z zaległościami księgowymi czy też podatkowymi.

Uproszczona księgowość może być prowadzona samodzielnie przez przedsiębiorcę, ale do prowadzenia pełnej księgowości upoważnione są jedynie osoby posiadające odpowiednie kwalifikacje. Najczęściej jednak przedsiębiorcy decydują się na zatrudnienie księgowej lub współpracę z biurem rachunkowym.

Koszty jakie ponoszą przedsiębiorcy za prowadzenie księgowości zależą m.in. od tego kto się nią zajmuje. Jeśli w przedsiębiorstwie zatrudniona jest księgowa to koszty są wysokie, gdyż oprócz wynagrodzenia dla pracownika trzeba liczyć się z kosztami związanymi z utworzeniem nowego stanowiska pracy. W przypadku współpracy z biurem rachunkowym najczęściej koszty zależą od formy prawnej działalności, rodzaju prowadzonej księgowości oraz liczby generowanych miesięcznie dokumentów. Powierzenie księgowości biuru rachunkowemu jest zdecydowanie lepszym rozwiązaniem niż zatrudnianie samodzielnej księgowej bądź księgowego, dlatego warto zdecydować się na ten krok.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *