Nowe deklaracje JPK od 2020 roku (październik) wprowadzone są w celu uszczelnienia oraz usprawnienia systemu podatkowego obowiązującego w Polsce. Wdrażane rozwiązania mają na celu uproszczenie procedury rozliczania się z fiskusem oraz szybszą i łatwiejszą weryfikację danych przedstawianych przez podatników.

JPK_V7 składać się będzie z dwóch części:

ewidencja zakupów i sprzedaży prowadzona dla celów VAT

deklaracja VAT-7 oraz VAT7K

W części ewidencyjnej dodatkowo czynni podatnicy VAT zobowiązani będą do przedstawienia szczegółowych informacji ułatwiających dokładniejszą weryfikację danych. Mowa tutaj o konieczności oznaczania sprzedaży niektórych towarów, zaliczanych do grupy zwiększonego ryzyka wyłudzeniami VAT (m.in. sprzedaż alkoholu, nieruchomości, samochodów).

Nasze biuro rachunkowe oferuje solidną oraz bezpieczną pomoc dla wszystkich przedsiębiorców, którzy od października muszą rozliczać się na nowych zasadach. Oferujemy wsparcie oraz pomoc w przygotowaniu oraz złożeniu deklaracji JPK_V7. Zainteresowanych współpracą z naszym biurem zachęcamy do kontaktu. Chętnie odpowiemy na pytania dotyczące współpracy oraz postaramy się przedstawić szczegółową ofertę świadczonych przez nas usług.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *