Samodzielne prowadzenie dokumentacji pracowniczej i dokonywanie rozliczeń z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych to nie lada wyzwanie dla właścicieli firm, nawet jeśli mają niewielu pracowników. Złożoność procedur i mnogość obowiązków związanych z obsługą działu personalnego to argumenty przemawiające za tym aby zapewnić sobie wsparcie księgowego.

Kadry i płace oferta

W zależności od potrzeb, liczby zatrudnianych pracowników i rodzaju umów, zmienia się zakres wsparcia, jakie udziela biuro rachunkowe. Pierwszą kwestią, jaką zapewnia jest sporządzanie umów – zlecenia, o dzieło czy umowy o pracę oraz zgłoszenie nowego pracownika do ZUS. Dalej, możemy liczyć na to, że biuro będzie prowadziło dokumentację pracowniczą, akta, dokonywało rozliczeń z ZUS oraz wystawiało wszelkie zaświadczenia. W ramach współpracy będzie sprawowało kontrolę nad urlopami pracowników oraz weryfikowało ważność badań lekarskich.

Oferta dla firm, które są zainteresowane wydzieleniem działu kadrowego poza swoje struktury w ramach outsourcingu:

  • założenie oraz prowadzenie akt osobowych pracowników
  • przygotowywanie dokumentów pracowniczych
  • tworzenie list płac
  • sporządzanie deklaracji do US, ZUS
  • kontrola terminów badań lekarskich,
  • wsparcie w czasie kontroli PIP,
  • reprezentacja przed organami publicznoprawnymi.

Inny wpis, który może Państwa zainteresować: Ile kosztuje porada prawna.

Obsługa kadr i płac – kompleksowa oferta dla przedsiębiorców z całej Polski. Możliwość nawiązania współpracy również w zakresie usług księgowych.
Zadbamy o sprawy pracowników – terminowe składanie deklaracji podatkowych, prowadzenie dokumentacji pracowniczej.

Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Jak prowadzić dział kadr i płac?

Istnieje możliwość samodzielnego prowadzenia działu personalnego. Nie jest to jednak proste ze względu na mnogość obowiązków oraz stale zmieniające się przepisy. Prowadzenie dokumentacji pracowniczej czy rozliczeń z ZUS jest czasochłonne i skomplikowane dlatego prowadzenie kadr i płac warto powierzyć specjalistom.

Co obejmuje obsługa kadrowo-płacowa?

To zależy od oferty biura, z którego usług chcemy skorzystać. Zazwyczaj oferta obejmuje kompleksowa obsługę w ZUS - dokonywanie rozliczeń, rejestracja pracowników, składanie deklaracji. Biura zajmują się także kontrolą terminów badań lekarskich, wyliczaniem urlopów, przygotowaniem listy płac oraz sporządzaniem umów i zaświadczeń o zatrudnieniu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *