Rodzaj prowadzonej księgowości uzależniony jest od formy prowadzonego przedsiębiorstwa oraz od wysokości przychodów netto ze sprzedaży towarów, produktów i operacji finansowych za poprzedni rok obrotowy. Jeżeli przychody nie przekraczają kwoty 2 000 000 euro, to przedsiębiorca ma możliwość prowadzenia księgowości uproszczonej. Po przekroczeniu tego progu obowiązkiem jest prowadzenie ksiąg rachunkowych.

Księgowość uproszczona dostarcza podstawowych informacji o firmie. Jest znacznie łatwiejsza do prowadzenia, co sprawia, że przedsiębiorca może samodzielnie ją prowadzić. Związane jest to ze zmniejszeniem kosztów prowadzenia firmy.

Księgowość pełna dostarcza szczegółowego obrazu na temat sytuacji finansowej przedsiębiorstwa. Właściciel firmy może podejmować bezpieczne oraz korzystne decyzje wpływające na działanie firmy. Skomplikowana forma tego rodzaju księgowości zobowiązuje przedsiębiorcę do nawiązania współpracy z biurem rachunkowym.

Nasza obsługa księgowa dla firm Kraków to kompleksowa pomoc w prowadzenia księgowości zarówno pełnej, jak i uproszczonej. Oferujemy rzetelną pomoc przedsiębiorcom, którzy chcą zlecić prowadzenie księgowości w ręce ekspertów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *