Prowadzenie własnej działalności gospodarczej wiąże się nie tylko z zyskami, ale także z wieloma obowiązkami jakie właściciel firmy musi dopełnić. W każdej firmie niezależnie od jej formy prawnej obowiązkowej jest prowadzenie księgowości.

Księgowość może być prowadzona w dwóch rodzajach. Pełna księgowość jest rozbudowanym i skomplikowanym systemem ewidencji każdej operacji gospodarczej mającej miejsce w przedsiębiorstwie. Prowadzi się ją w formie ksiąg rachunkowych. Do prowadzenia pełnej księgowości należy posiadać odpowiednie kwalifikacje. Uproszczona księgowość jest znacznie łatwiejsza w prowadzeniu. Można ją prowadzić w formie karty podatkowej, ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych lub podatkowej księgi przychodów i rozchodów.

Księgowość jest jednym z najważniejszych działów. Obsługa księgowa firmy powinna być rzetelna oraz profesjonalna, dlatego warto jest skorzystać z pomocy firmy zewnętrznej.

Prowadzą Państwo działalność gospodarczą w Krakowie? Nasze biuro oferuje Państwu kompleksową obsługę księgową. Usługi dopasujemy indywidualnie do Państwa potrzeb. Zajmujemy się również prowadzeniem księgowości przez internet, dlatego zapraszamy przedsiębiorców z całej Polski do kontaktu z nami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *