Spółka komandytowa należy do grona spółek osobowych. Jej celem jest prowadzenie przedsiębiorstwa pod własną firmą. W spółce komandytowej komplementariusz odpowiada za zobowiązania spółki w sposób nieograniczony, a komandytariusz w sposób ograniczony.

Na czym powinna skupić się obsługa rachunkowa spółki komandytowej? W spółce komandytowej obowiązkowe jest prowadzenie księgowości pełnej. Prowadzenie ksiąg rachunkowych wymaga posiadania odpowiedniej wiedzy z zakresu księgowości oraz podatków. To rozbudowany oraz precyzyjny system ewidencjonowania zdarzeń gospodarczych. Pozwala kontrolować sytuację firmy oraz zareagować we właściwym momencie.

Pełna księgowość zobowiązuje do systemu podwójnego zapisu. Oznacza to, że każda operacja pojawić się musi na dwóch kontach bankowych. Każda złotówka przepływająca przez firmę jest ewidencjonowana.

Właściciele spółek komandytowych często decydują się na współprace z biurem rachunkowym, który pomaga bezpiecznie wywiązywać się z obowiązków księgowych.

Pomoc naszych specjalistów to obsługa rachunkowa spółki komandytowej poparta wieloletnim doświadczeniem. Zainteresowanych ofertą zapraszamy do kontaktu oraz zapoznania się ze szczegółami oferty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *