Prowadzenie firmowej księgowości jest niezwykle problematyczne. Ponadto o ile małe firmy mogą zdecydować się na samodzielne prowadzenie niezbędnych rozliczeń, tak firmy które generują duże zyski muszą swoją księgowość przekazać specjalistom.

Najkorzystniejszym rozwiązaniem dla przedsiębiorcy jest skorzystanie z usług biur rachunkowych, czyli jednostek, które zajmują się usługowym prowadzeniem księgowości. Oferty biur rachunkowych zazwyczaj dostosowywane są indywidualnych cech oraz potrzeb przedsiębiorstwa. Cennik z kolei uzależniony jest do ilości generowanych dokumentów, liczby zatrudnionych pracowników, ich formy zatrudnienia oraz sposobu rozliczania się z podatków.

Decydując się na outsourcing księgowy wybrane przez nas biuro warto dokładnie zweryfikować pod względem wpisu do CIK-u, czyli Centrum Informacji Księgowej, który stanowi rejestr skupiający w sobie certyfikowane biura rachunkowe. Jest to zatem formalne potwierdzenie kwalifikacji danych jednostek. Dodatkowo warto sprawdzić czy biuro dysponuje polisą ubezpieczeniową, która stanowi zabezpieczenie dla przedsiębiorcy w razie jakichkolwiek nieprawidłowości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *