Podatki dla przedsiębiorców są dużym utrudnieniem. Wynika to z obowiązku ich odprowadzania oraz przede wszystkim z prowadzenia dosyć trudnym rozliczeń i ewidencji podatkowych check these guys out. Na szczęście osoby prowadzące własną działalność gospodarczą, nie muszą się tym martwić. Mogą skorzystać z pomocy specjalistów podatkowych.

Podatki jakie zobowiązani są odprowadzać przedsiębiorcy, dotyczą głównie podatków dochodowych oraz podatku VAT. To właśnie z nimi bywa najwięcej problemów z naliczaniem. Aby ustalić zobowiązanie z tytułu podatku dochodowego, trzeba prowadzić specjalne ewidencji podatkowe – ewidencję przychodów lub KPiR czy specjalne konta w księdze rachunkowej. Oczywiście to nie wszystko. Trzeba także umieć je wyliczyć na podstawie obowiązujących zasad oraz sporządzić właściwe deklaracje podatkowe.

Poza podatkami dochodowymi, przedsiębiorcy mogą być zobowiązani do prowadzenia rozliczeń z tytułu podatku VAT. W tym celu należy prowadzić ewidencję podatku należnego i naliczonego. Na ich podstawie ustala się zobowiązanie, odejmując wartość podatku naliczonego od należnego. Następnie należy sporządzić deklaracje i przesłać ją do Urzędu Skarbowego wraz z zaliczką na podatek.

Potrzebujesz pomocy w prowadzeniu rozliczeń podatkowych – skontaktuj się z nami!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *