• 14 GRU 20
  • 0

  Podatki w spółkach z o.o.

  Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością to zdecydowanie najczęściej wybierane „narzędzie” do poprowadzenia działalności gospodarczej na rynku. Decydując się jednak na jego utworzenie warto poznać podatki w spółkach z o.o.

  Przede wszystkim należy podkreślić, że w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością występuje podwójne opodatkowanie. Spółka jako osoba prawna musi regulować CIT czyli podatek dochodowy od osób fizycznych. Kolejno w przypadku wypłaty dywidendy każdy ze wspólników musi zapłacić od niej podatek PIT, czyli podatek dochodowy od osób fizycznych w wysokości 19%.

  Podwójne opodatkowanie to ogromny problem dla przedsiębiorców, dlatego też wielu z nich szuka sposobu na jego pominięcie. W tym celu stosują wiele metod między innymi maksymalizują koszty swojego przedsięwzięcia.

  Jeżeli chcesz zoptymalizować podatki w swojej spółce serdecznie zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami, którzy przedstawią Ci rozwiązania pozwalające szybko, skutecznie, a przede wszystkim w pełni legalnie ograniczyć należności podatkowe.

  Zostaw odpowiedź →

Leave a reply

Cancel reply