Podatkowa księga przychodów i rozchodów to jedna z form prowadzenia księgowości w formie uproszczonej. Jak sama nazwa wskazuje ewidencjonowane są w niej wszystkie przychody i koszty, mające miejsce w firmie. Przedsiębiorca podatek wylicza od różnicy pomiędzy przychodami, a kosztami.

Obowiązek prowadzenia księgi przychodów i rozchodów mają osoby prowadzące pozarolniczą działalność gospodarczą, które jako metodę rozliczania wybrały zasady ogólne lub podatek liniowy, a także spółki jawne i cywilne osób fizycznych oraz spółki partnerskie, których przychody ze sprzedaży za poprzedni rok obrotowy nie przekroczyły w przeliczeniu na walutę polską 1,2 mln euro.

Księga przychodów i rozchodów powinna zostać założona w dniu rozpoczęcia prowadzenia działalności gospodarczej. Urząd Skarbowy należy poinformować nie później niż 20 dni po jej otworzeniu. Może ona być prowadzona w formie tradycyjnej – papierowej lub za pomocą programów elektronicznych, jednak wiąże się to z koniecznością spełnienia określonych warunków.

Nasze biuro zajmuje się kompleksową obsługa księgową przedsiębiorców. Serdecznie zapraszamy do kontaktu osoby zainteresowane współpracą. Gwarantujemy profesjonalne podejście do Klienta oraz terminowość.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *