• 21 LIS 18
  • 0

  Pomoc w likwidacji spółki z o.o.

  Proces likwidacji spółki z ograniczoną odpowiedzialnością może okazać się długi i skomplikowany. Na barkach likwidatora spoczywa duża odpowiedzialność – to on musi dopilnować wszelkich procedur i spełnienia wymagań prawnych.

  Do obowiązków likwidatora należy:
  – złożenie odpowiednich dokumentów w sądzie rejestrowym,
  – ogłoszenie likwidacji w Monitorze Sądowym i Gospodarczym,
  – zaspokojenie lub zabezpieczenie wierzytelności spółki,
  – sporządzenie koniecznych sprawozdań finansowych.

  To tylko niektóre z czynności, jakie trzeba wykonać w takiej sytuacji. Być może przydatną okazałaby się pomoc w likwidacji spółki z o.o.?

  Tak się składa, że na rynku działają firmy konsultingowe, które oferują taką pomoc. Warto skorzystać z ich usług, jeśli proces likwidacji wydaje się być zbyt skomplikowany. Takie firmy mogą pomóc w czynnościach formalnych, takich jak przygotowanie dokumentacji, złożenie wniosków w odpowiednich instytucjach i urzędach czy zamknięcie spraw finansowych firmy.

  Co możemy zyskać na takiej współpracy? Przede wszystkim pewność, że dopełnione zostały wszystkie procedury, a zakończenie działalności gospodarczej odbywa się w sposób prawidłowy i zgodny z przepisami. Jest to sposób znacznie ograniczający stres i presję związaną z koniecznością przeprowadzenia likwidacji.

  Zostaw odpowiedź →

Leave a reply

Cancel reply