• 03 STY 19
  • 0

  Pomoc w rozliczeniu PIT za 2018

  Największa zmiana w podatkach w nadchodzącym roku to fakt, iż od 2019 roku to Urząd Skarbowy rozliczy za nas PIT.

  Złożenie deklaracji PIT stanie się o wiele prostsze. Od 2019 roku rozliczenie roczne przygotuje za nas Krajowa Administracja Sądowa. Podatnik kolejno będzie mógł się z danym dokumentem zapoznać na prywatnym profilu ePIT oraz go zaakceptować.

  Podatnicy w terminie od 15. lutego do 30. kwietnia będą mogli dany dokument skontrolować i zaakceptować, nanieść poprawki lub całkowicie go zmodyfikować. Brak aktywności w tej kwestii będzie jednoznaczny z zaakceptowaniem jego pierwotnej wersji.

  Rozliczenie podatku PIT odnosi się do podatników, którzy rozliczają się indywidualnie, wspólnie z małżonkiem lub w formie przewidzianej dla osoby samotnie wychowującej dziecko. Co ważne, nie mogą korzystać z żadnych ulg podatkowych.

  Krajowa Administracja Skarbowa dane do sporządzenia rozliczeń pozyska z zeznań podatkowych z lat ubiegłych, rejestrów Szefa KAS i innych rejestrów państwowych.

  Co istotne, Urząd Skarbowy przygotuje za podatników deklaracje PIT-37 i PIT-38. W przypadku deklaracji PIT-36, PIT-36L oraz PIT-28 podatnik swoje rozliczenie nadal będzie musiał wykonać samodzielnie w dokładnie takiej samej formie jak w latach poprzednich.

  Zostaw odpowiedź →

Leave a reply

Cancel reply