Już jakiś czas, bo od stycznia 2018 roku podatnicy VAT są zobowiązani do składania deklaracji JPK_VAT. Znajdują się w niej najważniejsze informacje odnośnie sprzedaży, jak również zakupów odliczanych przez podatnika. Stanowi ona główne źródło danych dla Krajowej Administracji Skarbowej (KAS).

Następnie w październiku 2020 wprowadzona została nowa struktura, a mianowicie JPK_V7, która zastąpi obowiązujące do tej pory deklaracje JPK-7, a także JPK_VAT. Nowa deklaracja umożliwi ustalanie wysokości zobowiązania podatkowego, co będzie miało znaczny wpływ na dotrzymywanie odgórnie narzuconych terminów związanych z wykonywaniem obowiązków podatkowych. Warto mieć również na uwadze to, iż zmiany te usprawnią weryfikację prawidłowości, bądź ewentualnych nieprawidłowości przez organy podatkowe.

W związku z tym, podatnicy muszą przygotować się do regularnego składania deklaracji VAT-7 w formie pliku JPK. Z kolei nowa forma tzw. JPK-V7 będzie miała za zadanie ograniczyć w Polsce oszustwa na tle podatkowym.

Jak już pewnie zdążyli Państwo zauważyć, nasze biuro rachunkowe zawsze stara się wychodzić naprzeciw potrzebom naszych Klientów, więc i tym razem nie może być inaczej. Nasza oferta została wzbogacona o pomoc w wysyłaniu JPK-V7.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *