Decyzja o zawieszeniu działalności może wynikać z wielu różnych przyczyn. Zazwyczaj podejmują ją przedsiębiorcy, którzy nie są w stanie sprostać wymaganiom podatkowym i finansowym. Zawieszenie działalności pozwala na czasowe zaprzestanie opłacania składek ubezpieczenia zdrowotnego i społecznego. a także wpłacania zaliczki na podatek dochodowy. Są to niewątpliwe zalety takiego rozwiązania. Główną wadą jest oczywiście brak możliwości prowadzenia interesów i uzyskiwania dochodów z tego tytułu.

Zawieszenie działalności może odbyć się pod jednym, podstawowym warunkiem – przedsiębiorstwo nie może zatrudniać żadnego pracownika na podstawie umowy o pracę. Jeżeli tak jest, to umowa powinna zostać rozwiązana jeszcze przed zawieszeniem.

Pomoc w zawieszeniu działalności społki

Ponieważ zawieszenie działalności wiąże się z koniecznością załatwienia wielu formalnych spraw, niektóre firmy decydują się na podjęcie współpracy z biurem, które oferuje pomoc w całej procedurze.

Takie rozwiązanie pozwala być spokojnym o prawidłowe dopełnienie wszystkich formalności, przygotowanie i wypełnienie dokumentów, kontakt z instytucjami podatkowymi i administracyjnymi, itp.

W trudnej sytuacji przedsiębiorstwa warto się zastanowić, czy pomoc w zawieszeniu działalności społki nie będzie korzystnym rozwiązaniem. Zapoznanie się z ofertą konkretnego biura rachunkowego na pewno pozwoli odpowiedzieć na to pytanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *