Dokumentację do Urzędu Skarbowego można złożyć elektronicznie, pocztą lub osobiście. Tradycyjny sposób, czyli pójście do US, zabranie formularza, wypełnienie go oraz odebranie go może być nieco uciążliwe. Wiele osób preferuje jednak tę formę składania rozliczeń lub wniosków, ze względu na pozyskanie kopii z pieczątką potwierdzającą wywiązanie się z podatkowego obowiązku.

Dokument zawierający poświadczenie w postaci pieczątki jest istotny dla instytucji finansowych oraz administracyjnych, na przykład podczas starania się o kredyt, założenia rachunku i tym podobne.

Jeśli chcą Państwo sobie ułatwić sprawę to pomoc w złożeniu dokumentów do US jest możliwa za pośrednictwem osoby trzeciej, która wykona za Państwa to zadanie i oszczędzi Państwu stanie w długich urzędowych kolejkach. Pomoc w złożeniu dokumentów do US przez przedstawiciela jest dobrym rozwiązaniem dla osób przebywających za granicami Polski.

Usługa pomocy z składaniu wniosku obejmuje:
1. Przygotowanie pełnomocnictwa.
2. Udanie się do właściwego sądu na terenie Krakowa i Warszawy.
3. Złożenie dokumentacji w US.
4. Odbiór dokumentacji.
5. Przesłanie skanów dokumentacji mailem.
6. Przesłanie oryginałów dokumentacji na wskazany adres.

Cały proces nie będzie trwał dłużej niż 7 dni, dlatego warto rozważyć alternatywę, jaką jest składanie dokumentów z pomocą pełnomocnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *