• 21 LIS 18
  • 0

  Pozwolenie na pracę w Polsce

  Obecna sytuacja na polskim rynku pracy sprzyja zatrudnianiu cudzoziemców. Z takiej możliwości korzysta wielu przedsiębiorców, oferując pracę osobom pochodzącym zazwyczaj z Ukrainy lub Białorusi.

  Chcąc skorzystać z takiej możliwości, pracodawca musi najpierw uzyskać pozwolenie na pracę w Polsce dla cudzoziemca, którego chce zatrudnić. Odpowiedni wniosek i dokumenty potrzebne do uzyskania zezwolenia składa się w urzędzie wojewódzkim.

  Warto pamiętać o tym, że obywatele państw takich, jak: Ukraina, Białoruś, Rosja, Gruzja, Mołdawia i Armenia nie potrzebują zezwolenia na pracę przez 6 miesięcy w ciągu kolejnych 12 miesięcy.

  Uzyskanie pozwolenia na pracę dla cudzoziemca wiąże się z dopełnieniem kilku ważnych procedur. Konieczne jest wypełnienie formularzy, dołączenie do nich niezbędnych dokumentów i złożenie ich w odpowiednich urzędach. Nie każdy przedsiębiorca może pozwolić sobie na poświęcenie czasu tym wszystkim sprawom – dlatego właśnie wielu z nich szuka profesjonalnej pomocy w tej kwestii.

  Można spotkać się z ofertami biur, które proponują wsparcie w uzyskaniu pozwolenia na pracę dla cudzoziemca. Takie biura mogą zająć się stroną formalną procesu, kompletując niezbędną dokumentację i dostarczając ją do odpowiednich instytucji, podczas gdy pracodawca będzie mógł poświęcić swój czas innym sprawom.

  Zostaw odpowiedź →

Leave a reply

Cancel reply