Prowadzenie akt osobowych jest obowiązkiem każdego przedsiębiorcy. Na podstawie tej dokumentacji przyznawane są późniejsze świadczenia materialne takie jak emerytura i renta. Biorąc pod uwagę ważność tego zabiegu, akta osobowe powinny być przechowywane przez pięćdziesiąt lat.

Bardzo istotny jest sposób gromadzenia tego typu akt. Przede wszystkim należy zapewnić im bezpieczeństwo, czyli uchronić je przed wszelkimi uszkodzeniami, zniszczeniem, a także kradzieżą. Dodatkowo nie można także dopuścić do nich osób nieupoważnionych.

Idealnym miejscem do przechowywania tej dokumentacji są firmowe archiwa. Równie skuteczne może okazać się przekazanie tych akt specjalistycznym firmom.
W razie upadku przedsiębiorstwa, jego właściciel zobowiązany jest do powierzenia nad nimi opieki specjalistycznym podmiotom.

Przedsiębiorca zmuszony jest do opłacania całego okresu, w którym akta muszą być przechowywane.
Nasza firma specjalizuje się w przechowywaniu dokumentacji kadrowo-płacowej, w tym także akt osobowych. Gwarantujemy całkowite bezpieczeństwo, a także łatwy dostęp.

Zachęcamy do kontaktu w celu poznania szczegółów naszej oferty, nasi konsultanci z przyjemnością udzielą odpowiedzi na wszelkie pytania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *