W każdym przedsiębiorstwie, niezależnie od jego wielkości prowadzenie księgowości jest obowiązkowe. Księgowość może być prowadzona w pełnej lub uproszczonej formie. Nie każdy przedsiębiorca może swobodnie wybrać rodzaj prowadzonej księgowości. W niektórych przypadkach prowadzenie pełnej księgowości jest obowiązkowe.

Prowadzenie ewidencji księgowej nie jest proste, wymaga znajomości niejednego przepisu. Wielu przedsiębiorców decyduje się na powierzenie księgowości biuru rachunkowemu lub zatrudnienie dodatkowego pracownika w firmie, który będzie zajmował się obsługą księgową. Uproszczoną księgowość przedsiębiorca może prowadzić samodzielnie, jednak posiada on pełną odpowiedzialność prawną za popełnione w ewidencji błędy. Pełną księgowość mogą prowadzić jedynie osoby posiadające określone kwalifikacje.

Interesuje Państwa rozpoczęcie współpracy z biurem rachunkowym? Serdecznie zapraszamy do kontaktu z nami. Jesteśmy doświadczoną i profesjonalna firmą świadczącą usługi od wielu lat. Oferujemy kompleksowe usługi księgowe dopasowane do indywidualnych potrzeb każdego Klienta. Oferujemy prowadzenie pełnej i uproszczonej księgowości, konsultacje prawne i księgowe, doradztwo podatkowe, a także wiele innych usług.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *