Prowadzenie księgowości jest obowiązkiem każdego przedsiębiorcy. Może się nim zająć zarówno sam przedsiębiorca, zatrudniony przez niego księgowy lub biuro rachunkowe. Chociaż rozwiązania są trzy, każde z nich jest lepsze lub gorsze. Prowadzenie księgowości samodzielnie wymaga nie tylko poświęcenia swojego cennego czasu, lecz także posiadania dużych umiejętności i wiedzy księgowej. To nie wszystko, prowadzący samodzielnie księgowość przedsiębiorca musi znać się na obsłudze programów finansowo-księgowych oraz zmieniających się przepisach prawnych.

Prowadzenie księgowości w firmie może być obowiązkiem zatrudnionej księgowej. Niestety na tą możliwość pozwalają sobie tylko duże firmy, które stać na zatrudnienie dodatkowych pracowników. Zatrudnienie księgowych w mniejszych firmach to zbyt duży koszt. Dlatego też znacznie lepszym rozwiązaniem okazuje się zlecenie księgowości biurom rachunkowym.

Prowadzenie księgowości firmy przez biuro rachunkowe jest najlepszym z możliwych rozwiązań. Koszty takich usług są znacznie mniejsze od kosztów zatrudnienia księgowego. Dodatkowo przedsiębiorstwo nie ponosi kosztów w związku z wyposażeniem księgowym czy prowadzeniem działu księgowego. Biuro rachunkowe to nie tylko mniejsze koszty, to również duża wygoda dla właścicieli przedsiębiorstwa.

Zainteresowanych prowadzeniem księgowości przez biuro rachunkowo zapraszamy do kontaktu z nami!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *