Ryczałt ewidencjonowany to jedna z form księgowości uproszczonej. Podatnicy z niego korzystający, podatek wyliczają na podstawie osiąganego przychodu bez możliwości odliczenia kosztów jego uzyskania. Do rozliczania się na podstawie ryczałtu ewidencjonowanego uprawnieni są wyłącznie przedsiębiorcy prowadzący indywidualną działalność gospodarczą bądź spółki osobowe.

Stawki ryczałtu w zależności od rodzaju prowadzonej działalności wynoszą odpowiednio 20%, 17%, 10%, 8,5%, 5,5%, 3% i 2%.

Wyboru ryczałtu ewidencjonowanego jako formy rozliczania podatku dochodowego nie można dokonać w dowolnym momencie roku podatkowego. Należy zrobić to rozpoczynają prowadzenie działalności gospodarczej bądź na początku roku obrotowego.

Jeżeli szukają Państwo pomocy w prowadzeniu księgowości na ryczałcie, serdecznie zapraszamy do kontaktu z naszymi przedstawicielami. Oferujemy profesjonalne usługi księgowe dla każdej firmy niezależnie od jej wielkości, czy też wybranej formy rozliczeniowej. Gwarantujemy poprawność i terminowość prowadzonych rozliczeń. Decydując się na skorzystanie z naszej oferty będą mogli Państwo skoncentrować się na własnej działalności, ponieważ wszelkie aspekty księgowe zostaną otoczone solidną opieką przez nasze biuro.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *