Prowadzenie księgowości w mniejszych firmach nie zawsze musi być tak łatwe, jak można sobie myśleć. Prawdą jest to, że mniejsze firmy mogą korzystać z uproszczonych metod księgowości, lecz nawet one niektórym mogą sprawiać trudności. Rozwiązaniem na takie problemy jest biuro rachunkowe. Ta specjalistyczna firma odpowiednio zajmie się nie tylko prowadzeniem księgowości dużych firm, lecz także tych mniejszych.

Prowadzenie księgowości w małych firmach odbywa się w formie księgi przychodów i rozchodów lub ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych albo karty podatkowej. Najczęściej stosuje się jednak księgę przychodów i rozchodów, zwaną KPiR. Czasem mali przedsiębiorcy decydują się również na ryczałt, lecz podobnie jak karta podatkowa nie jest on popularną formą prowadzenie księgowości.

Prowadzenie księgowości w formie księgi przychodów i rozchodów jest na ogół łatwe. Jednak nawet by móc to robić, potrzebna jest odpowiednia wiedza jak wypełniać księgę i jakie operacje można w niej zawrzeć, a także w której kolumnie to wykonać. Osoba, która nie zajmowała się tym wcześniej nie zawsze sobie poradzi. Dlatego nawet księgowość mniejszych firm warto powierzyć biuru rachunkowemu.

Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu z naszym biurem rachunkowym!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *