Każde przedsiębiorstwo zobligowane jest do prowadzenia księgowości. Jedne mogą robić to w formie uproszczonej (tak zwana “mała księgowość”), a inne w formie pełnej księgowości. Warunki prowadzenia konkretnego rodzaju księgowości określone są przez ustawę o rachunkowości.

Mała księgowość polega na prowadzeniu Księgi Przychodów i Rozchodów, Ewidencji sprzedaży i rejestrów VAT, a także na podstawowych rozliczeniach z ZUS. W przypadku niewielkich przedsiębiorstw, nie opłacałoby się prowadzić pełnej księgowości, która byłaby czasochłonnym i kosztownym obciążeniem. Tego typu przedsiębiorcy bardzo często decydują się na samodzielne prowadzenie rachunkowości, ze względu właśnie na obawy o koszty.

Prowadzenie pełnej księgowości to nie tylko żmudny obowiązek jak mogłoby się wydawać. To również cenne źródło informacji, pozwalające na dokładną analizę stanu przedsiębiorstwa oraz możliwość podjęcia skutecznych kroków w celu poprawy efektywności jego działań.

Nasza firma proponuje Ci usługę “prowadzenie rachunkowości w Krakowie”. Zapoznaj się ze szczegółami oferty i podejmij współpracę. Pozwól nam poprowadzić rachunkowość swojej firmy i ciesz się oszczędnością czasu. Gwarantujemy, że wszelka dokumentacja wypełniana będzie w prawidłowy i rzetelny sposób, dzięki czemu zyskasz autentyczny obraz stanu finansowego firmy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *