Wszystkie podmioty gospodarcze wykonujące usługi skierowane do przedsiębiorców zagranicznych, są zobowiązane do tego, aby wywiązać się z koniecznego rozliczenie transakcji EXPORT. Dotyczy to usług świadczonych na rzecz kontrahentów, którzy siedzibę, miejsce prowadzenia działalności, bądź miejsce zamieszkania posiadają poza granicami Polski. Wówczas polscy przedsiębiorcy będą zobowiązani do wywiązania się z kilku obowiązków, do których zalicza się m.in. wystawienie faktury.

W przypadku Klientów pochodzących z krajów należących do Unii Europejskiej, faktura dla kontrahenta powinna zostać wystawiona do 15 dnia miesiąca, który następuje po miesiącu, w którym wykonano usługę. Natomiast w przypadku Klientów spoza Unii, data wystawienia faktury nie ma znaczenia, a rozliczenie musi zostać wykonane poprzez formularz VAT-UE. Dla wielu przedsiębiorców rozliczenia transakcji EXPORT mogą być problematyczne, czego powodem są bardzo częste zmiany w prawie podatkowym.

Jeśli zatem poszukujesz pomocy do rozliczenia transakcji EXPORT, zachęcamy do kontaktu z naszym biurem. Wykonamy za Ciebie wszystkie niezbędne czynności oraz dokonamy poprawnych rozliczeń.

Wszystkie osoby zainteresowane zapraszamy do kontaktu!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *