Prowadzenie księgowości to bardzo uciążliwy obowiązek przedsiębiorców. Aby firmowe rozliczenia prowadzone były w sposób prawidłowy konieczna jest dobra znajomość przepisów prawa, a także nieustanne aktualizowanie tej wiedzy. Co więcej procedurom tym należy poświęcić ogromną ilość czasu. Mając na uwadze te niedogodności wielu przedsiębiorców postanawia obowiązek ten powierzyć specjalistom.

Skorzystanie z usług samodzielnej księgowej jest o wiele mniej korzystne dla przedsiębiorcy niż skorzystanie z usług biura rachunkowego. Jest tak, gdyż prócz wynagrodzenia za pracę księgowej, w przypadku jej zatrudnienia etat musimy opłacić również jej składki na ubezpieczenia społeczne, a także wyposażyć jej miejsce pracy. W przypadku gdy nasz pracownik popełni błąd w rozliczeniach nie możemy obciążyć go wszystkimi kosztami, na które nas narazi.

Outsourcing księgowy świadczony przez biuro rachunkowe dla większości form okaże się o wiele bardziej korzystnym rozwiązaniem. Po pierwsze, koszty usług biura rachunkowego są o wiele niższe gdyż płacimy tylko za zadania wykonane przez specjalistów. Biura działają z własnej siedziby stąd też nie musi dbać o zapewnienie im odpowiedniego miejsca do pracy. Biuro rachunkowe to zazwyczaj bardzo doświadczona jednostka, której działalność zapewnia naszym rozliczeniom pełną poprawność. W razie jakichkolwiek pomyłek możemy jednak liczyć na nawet kilkuset tysięczne odszkodowanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *