• 28 MAJA 18
  • 0

  Samodzielna księgowa

  Prowadzenie księgowości to bardzo uciążliwy obowiązek przedsiębiorców. Aby firmowe rozliczenia prowadzone były w sposób prawidłowy konieczna jest dobra znajomość przepisów prawa, a także nieustanne aktualizowanie tej wiedzy. Co więcej procedurom tym należy poświęcić ogromną ilość czasu. Mając na uwadze te niedogodności wielu przedsiębiorców postanawia obowiązek ten powierzyć specjalistom.

  Skorzystanie z usług samodzielnej księgowej jest o wiele mniej korzystne dla przedsiębiorcy niż skorzystanie z usług biura rachunkowego. Jest tak, gdyż prócz wynagrodzenia za pracę księgowej, w przypadku jej zatrudnienia etat musimy opłacić również jej składki na ubezpieczenia społeczne, a także wyposażyć jej miejsce pracy. W przypadku gdy nasz pracownik popełni błąd w rozliczeniach nie możemy obciążyć go wszystkimi kosztami, na które nas narazi.

  Outsourcing księgowy świadczony przez biuro rachunkowe dla większości form okaże się o wiele bardziej korzystnym rozwiązaniem. Po pierwsze, koszty usług biura rachunkowego są o wiele niższe gdyż płacimy tylko za zadania wykonane przez specjalistów. Biura działają z własnej siedziby stąd też nie musi dbać o zapewnienie im odpowiedniego miejsca do pracy. Biuro rachunkowe to zazwyczaj bardzo doświadczona jednostka, której działalność zapewnia naszym rozliczeniom pełną poprawność. W razie jakichkolwiek pomyłek możemy jednak liczyć na nawet kilkuset tysięczne odszkodowanie.

  Zostaw odpowiedź →

Leave a reply

Cancel reply