Większość przedsiębiorców decydujących się na otworzenie firmy postanawia poprowadzić ją w formie spółki z ograniczoną odpowiedzialności. O ile na wybór tego podmiotu wpływa charakterystyka danej jednostki, wszystko jest w porządku. Niestety wielu przedsiębiorców decyduje się utworzyć spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością ze względu na niewielki kapitał zakładowy wymagany do założenia spółki. Wkłady na jego pokrycie nie mogą być niższe niż 5 tysięcy złotych, jednak kwota ta w porównaniu z pozostałymi spółkami kapitałowymi jest niemal symboliczna.

Prowadzenie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością wymaga jednak znacznie większych nakładów pieniężnych, którymi bardzo często nie dysponują początkujący przedsiębiorcy. Kwestią bardzo istotną jest również spółka z o.o. a księgowość, która musi być prowadzona w formie pełnej. Ta z kolei musi zostać przekazana specjalistom, a to wiąże się z kolejnymi sporymi wydatkami.

Spółka z o.o. to doskonałe narzędzie do prowadzenia działalności gospodarczej, jednak przedsiębiorcy muszą zdawać sobie sprawę, że podmiot ten do właściwego funkcjonowania wymaga odpowiednich środków finansowych.

One Thought on “Spółka z o.o. a księgowość”

  • Na początku działalności sama prowadziłam księgowość, ale po przejściu na pełną księgowość wiedziałam że sama nie dam rady. Większość czasu poświęcałam na jakieś rozliczenia i księgowania zamiast skupić się na prowadzeniu firmy. Na szczęście znalazłam super biuro, które wzięło ten obowiązek na siebie 😉 Polecam!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *