Większość przedsiębiorców decydujących się na otworzenie firmy postanawia poprowadzić ją w formie spółki z ograniczoną odpowiedzialności. O ile na wybór tego podmiotu wpływa charakterystyka danej jednostki, wszystko jest w porządku. Niestety wielu przedsiębiorców decyduje się utworzyć spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością ze względu na niewielki kapitał zakładowy wymagany do założenia spółki. Wkłady na jego pokrycie nie mogą być niższe niż 5 tysięcy złotych, jednak kwota ta w porównaniu z pozostałymi spółkami kapitałowymi jest niemal symboliczna.

Prowadzenie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością wymaga jednak znacznie większych nakładów pieniężnych, którymi bardzo często nie dysponują początkujący przedsiębiorcy. Kwestią bardzo istotną jest również spółka z o.o. a księgowość, która musi być prowadzona w formie pełnej. Ta z kolei musi zostać przekazana specjalistom, a to wiąże się z kolejnymi sporymi wydatkami.

Spółka z o.o. to doskonałe narzędzie do prowadzenia działalności gospodarczej, jednak przedsiębiorcy muszą zdawać sobie sprawę, że podmiot ten do właściwego funkcjonowania wymaga odpowiednich środków finansowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *