Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością działa w oparciu o przepisy Kodeksu Spółek Handlowych. Jest spółką kapitałową, posiada osobowość prawną dlatego działa przez swoje organy, którymi są zarząd spółki, zgromadzenie wspólników oraz komisja rewizyjna lub rada nadzorcza.

Przedsiębiorcy prowadzący działalność gospodarczą w formie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością zobowiązani są do prowadzenia pełnej księgowości w formie księgi rachunkowej. Pełna księgowość jest skomplikowanym oraz precyzyjnym systemem ewidencji każdego zdarzenia gospodarczego mającego miejsce w przedsiębiorstwie.

Prowadzenie pełnej księgowości nie służy jedynie do wyliczenia wysokości podatku. Przedsiębiorcy rozliczający się na jej podstawie mają pełny obraz finansowy swojej firmy.

Prowadzenie księgowości w tej formie jest bardzo trudne dlatego warto jest je zlecić biuru rachunkowemu.

Księgowość w każdej firmie jest podstawowym elementem. Ważne jest, aby prowadzona była w sposób profesjonalny i rzetelny, tak aby ukazywała rzeczywisty stan finansowy przedsiębiorstwa. Jeśli szukają Państwo biura rachunkowego, które poprowadzi księgowość Państwa firmy, to zapraszamy do kontaktu. Jesteśmy profesjonalistami, posiadamy wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu księgowości małych i dużych firm.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *