Ostatni rok zdecydowanie różnił się od poprzednich, w szczególności pod względem prowadzenia działalności przez przedsiębiorców. Pandemia koronawirusa, która panuje w Polsce skomplikowała życie wszystkim, jednak firmy muszą wypełniać obowiązki administracyjne. Jak więc poprawnie przygotować sprawozdanie finansowe za 2020?

Sprawozdanie finansowe muszą sporządzać wszystkie organizacje. Nie ma znaczenia, czy są duże, czy małe i jakimi środkami dysponowały w danym roku. Nawet takie, które nic nie robiły, zamroziły działania i nie ponosiły żadnych kosztów, są zobowiązane do przedstawienia sprawozdania.

Termin, w jakim należy złożyć sprawozdanie finansowe za 2020 uległ wydłużeniu o 2 lub 3 miesiące dla poszczególnych jednostek.

Czas o 2 miesiące dłuższy na sporządzenie i wysłanie sprawozdania finansowego, mają jednostki podlegające nadzorowi Komisji Nadzoru Finansowego. 3 miesiące więcej mają natomiast wszyscy pozostali podatnicy PIT i CIT zobowiązani do składania tego dokumentu.

Oczywiście wydłużone terminy na sprawozdanie finansowe za 2020 są możliwością, a nie koniecznością, dlatego przedsiębiorcy, którzy chcą i mogą złożyć sprawozdanie w ogólnie obowiązującym terminie mogą to zrobić bez wahania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *