Decydując się na prowadzenie działalności gospodarczej musimy być świadomi tego, że przyjdzie nam zająć się rachunkowością. Jest to kwestia konieczna, by firma mogła sprawnie funkcjonować. Dzięki polityce rachunkowości nasze przedsiębiorstwo będzie mogło prawidłowo prowadzić rozliczenia oraz wykonywać wszystkie czynności w odpowiednich terminach.
Tworzenie zakładowego planu kont jest jednym z najistotniejszych zadań umożliwiających prowadzenie ewidencji wszystkich operacji gospodarczych jakie mają miejsce w firmie. Podmiot gospodarczy ma wybór: samodzielnie sporządzić plan kont lub skorzystać już z gotowego, przykładowego, podanego w ustawie o rachunkowości. Zakładowy plan kont musi składać się z kont księgi głównej oraz kont księgi pomocniczej. Podsumowaniem wszystkich zapisów jakie prowadzone są na kontach jest zestawienie obrotów i sald kont księgi głównej oraz zestawienie obrotów i sald kont księgi pomocniczej. Właśnie dzięki stworzeniu takiego zestawienia, możliwe jest wykrycie popełnionych błędów w firmie.
Pamiętaj, że nie musisz brać wszystkiego na własne barki! Tworzeniem zakładowego planu kont może zająć się profesjonalne biuro rachunkowe takie jak nasze! Wystarczy się skontaktować. Zachęcamy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *