Tworzenie Jednolitego Pliku Kontrolnego od 2018 roku obowiązuje wszystkich przedsiębiorców, którzy są płatnikami VAT. Dokument ten będzie trzeba sporządzić w odpowiedniej formie i zaszyfrowanym formacie, podpisać podpisem elektronicznym, a następnie w wyznaczonym terminie przesłać do Urzędu Skarbowego w wersji elektronicznej.

Jednolite Pliki Kontrolne sprawią, że Urzędy Skarbowe znacznie szybciej otrzymają informacje podatkowe o każdym podmiocie w jednakowym formacie, co pozwoli na sprawniejszą analizę i umożliwi wychwycenie wszelakich nieprawidłowości oraz tzw. „pustych faktur”. W 2018 roku możemy zatem spodziewać się wzmożonych kontroli Urzędników w firmach.

Korzyścią, jakie niosą JPK dla przedsiębiorców to m.in. możliwość zaoszczędzenia sporej ilości czasu i pieniędzy, gdyż do tej pory sporo firm wypełniało papierowe druki, a teraz JPK tworzone są w programie księgowym.

Nasze biuro rachunkowe od wielu lat prowadzi księgowość dla małych oraz wielkich firm. Zatrudniamy tylko wysoko wykwalifikowaną kadrę księgową, aby móc zapewnić naszym Klientom najwyższy poziom świadczonych usług. Przesyłanie Jednolitego Pliku Kontrolnego tylko u nas bez pobierania dodatkowych opłat – tworzymy, podpisujemy i wysyłamy za Klienta Jednolite Pliki Kontrolne. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą atrakcyjną ofertą księgową.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *