Zawieszanie działalności spółki z o.o. możliwe jest tylko wtedy, gdy dany przedmiot nie zatrudnia żadnych pracowników na podstawie umowy o prace. Okres zawieszenia wynosi od 1 miesiąca do 24 miesięcy.

Od kiedy spółka funkcjonuje jako zawieszony podmiot?
Momentem zawieszenia spółki jest dzień wskazany na wniosku o wpis informacji o zawieszeniu wykonywania działalności gospodarczej, jednakże nie wcześniej, niż od dnia złożenia wniosku.

Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością w okresie zawieszenia nie mogą świadczyć żadnych usług ani wykonywać żadnych czynności związanych z wcześniej prowadzoną działalnością.

Opodatkowanie zawieszonej spółki to ogromna korzyść dla przedsiębiorców. W okresie zawieszenia wspólnik spółki z o.o. nie opłaca za siebie składek ZUS, a sama spółka nie opłaca zaliczek na podatek dochodowy od osób prawnych.

Nasze biuro oferuje kompleksową pomoc w dopełnieniu formalności wynikających z konieczności zawieszenia spółki. Zajmiemy się całą procedurą, aby Klient mógł bezpiecznie zaprzestać prowadzić biznes na określony czas.

Doświadczenie, które udało nam się pozyskać przez lata pozwala nam doradzać Klientom, aby współpraca z nami przynosiła ogrom korzyści. Zapraszamy do kontaktu oraz współpracy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *