Od września 2019 roku weszły w życie nowe przepisy, które znacząco wpłynęły na funkcjonowanie firm na rynku. Ze zwolnienia z VAT nie będą mogły już korzystać podatnicy handlujący m.in.:
– elektroniką
– sprzętem elektrycznym
– RTV
– AGD
– w sieci lub poprzez sprzedaż telefoniczną.

Przepisy dotyczące zwolnienia z VAT dotyczyć będą również przedsiębiorców zajmujących się sprzedażą kosmetyków, a także części do samochodów i motocykli oraz świadczących usługi ściągania długu, w tym faktoringu.

W praktyce nowelizacja przepisów oznacza, że podmioty, które zostały wymienione w tym artykule są zobowiązane do zarejestrowania się dla celów podatku VAT i dopełniania obowiązków w tym zakresie.

Pierwszym obowiązkiem jest złożenie zgłoszenia rejestracyjnego dla celów podatku VAT. Zgłoszenie dokonywane jest na druku VAT-R.

Nasze biuro oferuje kompleksową pomoc w zakresie wdrożenia nowych przepisów prawnych. Wspierając przedsiębiorców na rynku oferujemy im również usługi w ramach doradztwa podatkowego, które pozwala zrozumieć przepisy prawne oraz dostosować je w prowadzonym podmiocie.

Zainteresowanych nawiązaniem współpracy z naszym biurem zachęcamy do kontaktu. Specjaliści chętnie odpowiedzą na pytania oraz rozwieją wszelkie pojawiające się wątpliwości dotyczące zarówno oferty, jak i współpracy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *