Z dniem 1 września 2019 roku weszły w życie nowe przepisy prawne wraz ze znowelizowaną ustawą o podatku od towarów i usług. Najważniejsze zmiany dotyczą podmiotów dokonujących sprzedaż na odległość. Co w praktyce oznaczają zmiany i kto powinien się do nich zastosować?

Do tej pory podmioty dokonujące sprzedaży przez portale elektronicznej sprzedaży mogły korzystać ze zwolnienia podmiotowego VAT i nie musiały być czynnymi podatnikami VAT.

Od 1 września podmioty niezależnie od poziomu przychodów zobowiązane są do zarejestrowania się dla celów podatku VAT. Zgłoszenie dokonywane jest na druku VAT-R.

Kogo dotyczą zmiany zwolnienie podmiotowe z podatku VAT?

Podatników, którzy dokonują m.in. dostaw komputerów, wyrobów elektronicznych, które wskazane są w dziale 26 i 27 Polskiej Klasyfikacji Wyrobów i Usług, a więc m.in.:
– urządzenia elektryczne dla telefonii i telegrafii; wideofony
– kamery telewizyjne
– wideo i pozostałe urządzenia wideo do nagrywania i odtwarzania
– aparaty fotograficzne cyfrowe i kamery cyfrowe
– kamery filmowe
– części i akcesoria do sprzętu fotograficznego
– wiele innych.

Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że wdrożenie nowych przepisów może okazać się problematyczne dla przedsiębiorstw. Z tego powodu oferujemy pomoc w zakresie wdrożenia nowych przepisów podatkowych. W imieniu Klienta przygotujemy odpowiednią dokumentację oraz złożymy w urzędach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *