• 05 LIS 19
  • 0

  Zwolnienie podmiotowe z podatku VAT

  Z dniem 1 września 2019 roku weszły w życie nowe przepisy prawne wraz ze znowelizowaną ustawą o podatku od towarów i usług. Najważniejsze zmiany dotyczą podmiotów dokonujących sprzedaż na odległość. Co w praktyce oznaczają zmiany i kto powinien się do nich zastosować?

  Do tej pory podmioty dokonujące sprzedaży przez portale elektronicznej sprzedaży mogły korzystać ze zwolnienia podmiotowego VAT i nie musiały być czynnymi podatnikami VAT.

  Od 1 września podmioty niezależnie od poziomu przychodów zobowiązane są do zarejestrowania się dla celów podatku VAT. Zgłoszenie dokonywane jest na druku VAT-R.

  Kogo dotyczą zmiany zwolnienie podmiotowe z podatku VAT?

  Podatników, którzy dokonują m.in. dostaw komputerów, wyrobów elektronicznych, które wskazane są w dziale 26 i 27 Polskiej Klasyfikacji Wyrobów i Usług, a więc m.in.:
  – urządzenia elektryczne dla telefonii i telegrafii; wideofony
  – kamery telewizyjne
  – wideo i pozostałe urządzenia wideo do nagrywania i odtwarzania
  – aparaty fotograficzne cyfrowe i kamery cyfrowe
  – kamery filmowe
  – części i akcesoria do sprzętu fotograficznego
  – wiele innych.

  Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że wdrożenie nowych przepisów może okazać się problematyczne dla przedsiębiorstw. Z tego powodu oferujemy pomoc w zakresie wdrożenia nowych przepisów podatkowych. W imieniu Klienta przygotujemy odpowiednią dokumentację oraz złożymy w urzędach.

  Zostaw odpowiedź →

Leave a reply

Cancel reply